February 23, 2012

Wedding Deco... 重新出發

新消息:我轉了婚禮Decoration公司。

OK,我本身選了Wedding Art,但奈何問題愈來愈多(係多o左D罷了,也不是很嚴重啦~),陳生唔係幾頂得順,而我都唔想每次見完/ 問完心裡爆住粗走......

咁大最問題係咩呢?

幫我的姐姐唔helpful。

    ** 基本上我無o野要佢design,因為我有好好的朋友已經幫我design了整個theme,但問親佢乜,佢問返我有咩想法,diu!咁我使乜來join你?
    ** 問佢有無我想要個tone的絲花,她說:有排啦,唔使緊張。咁,即係有定無?
    ** 每次上去見佢,對方講o野唔夠20句,次次淨係叫我們睇相,其實你個blog我前前後後睇o左3次!
        也許你仲有好多存貨相無post,但我覺得再睇也沒分別,因為我們已經有ideas了~~
    ** 乜都無得傾~ 送一對燈 - no! 那唔用的items如cake stand、油畫架可以轉乜?「你想轉乜?」但基本上講o左幾樣都話唔得,之後叫我轉candy table,大佬,我都無,點整?

癲!

之後,已經無心機。

**** 我強調,身邊好多BLOG友話她們的一位同事Monet人很好的,可惜幫我的不是她!

然後,又去了其他公司格價,發覺她們的package不算很划算(亦聽過好多blog友話以為她們會幫手格到最低價,但最後都係企到好硬~~),拉勻條數,printing比人貴(你做拉布真係著數好多),記得那位姐姐仲話:「printing我地用唔返嘛,當然貴d啦~ 不如你做拉布~」仲o黎?我真係差d爆粗!

當中,仲有好多好爆gei事,不過,再講也沒意思。

***
找了又找,搵過The Dear Floral。

其店在太子,上到去感覺好娘,好亂,但招呼我們的姐姐好好,她叫Josie。

喜歡這店本身package ok,像我,要全printing backdrop,$8,988已經ok
包8" x 16" 的printing
迎賓檯
蛋糕檯
相簿檯
地毯
welcome board
一對射燈


更喜歡她,係乜都有得傾。

想backdrop加多對燈,ok~
想走廊加對燈,ok~
想print埋no. card,可以平d嗎?OK~~

基本上,對方認為你消費高過$8,000已經乜都有得送咁濟,當然,也不能太過份啦!

離開店子,我和陳生15/ 16,因為我們還有一個心水Katie Little Decoration。

間公司好新,之前一直主打教堂佈置,上年才開始做場地,不過從對話和她的相片ref中見到大家的思路好夾。

最重要係,她做過我想要的theme,我確切地見過她們用了我想要的color tone絲花。 

像下面這2個,一見已叫人雙眼發亮:





於是...... 想了又想...... 始終還是選了Katie Little Decoration,因為肯定到她有有關deco item~ (The Dear Floral好老實,承認現在沒有相關色tone絲花,但話會幫我搵到的~~ 我愛人直接+坦白~!!
而且其價錢相宜 (和TDF相差唔遠),可能因為偏新,議價空間不錯。

我也很喜歡和老闆娘之間的對話,簡單、直接、到point。

淨係一句:「你想要gei色,就算我無都tailormade俾你,唔收錢。」已經值回票價。

有時人願意花多一點咀頭,一切已經180度唔同。

最喜歡她清楚列明每個item價錢,你鍾意就join,唔o岩budget就過主,就係咁簡單。

當然,海鮮價有海鮮價gei好處,不過就睇你得唔得同你傾個條友gei歡心。

想知其package詳情,請pm我。

報告完畢,現在好開心。

27 comments:

  1. 同意單刀直入之講解~!
    Wedding Art 邊個人咁玩野呀? 死la..我早兩日call負責我個個到依家都冇覆我....
    btw,不要動氣~依家開心返就好~~

    ReplyDelete
  2. Daphne,我不是常留意,(印象中好似只留過兩次,真係唔好意思

    我當年結婚,都係用WEDDING ART,問心,如果比我揀多一次,我唔會用番佢地,唔係話OUTPUT 差,只係感覺上太機械化,失去人情味!

    我當初JOIN的時候,佢地好似好有誠意,到真係開始傾,同你一樣,成日叫我睇相,我同佢講要D咩(因為我自己都DESIGN好),佢一係話冇,一係唔得,再唔係就天價,好啦,到最後,好大部份我都係自己準備,佢地可取的是非常準時做好交場(哈哈,可能因為太多野由我D兄弟姐妹做番)

    我同意你講,MONET 真係好好人,但做唔到我所要的野!同埋,問心,我覺得佢地太計算!唔係話要你咩都FREE比我,但加對燈又話要加幾多,再加多對,又唔肯平少少!一對燈,我明白你會有損耗,但真的要成千蚊租一對嗎?有時,真的覺得太計算,太無人情味!

    希望你與新的DEOC 公司合作愉快!事事順心!

    ReplyDelete
  3. 妳終於轉左啦! 我都登妳開心~ 我都覺得Katie Little workshop既deco好正~ 我鐘意佢d花擺設~
    雖然Monet serve我,比較容易傾,但佢始終打工,好多野未必話到事! 同埋都係我俾idea佢, 佢都無太多design idea俾我, 所以我都唔要求佢整特別野俾我, 我會print哂我想要既deco相,佢跟住做就ok了~ 不過如果我個婚禮搵兩間deco公司整野會唔會好怪呀? 因我朋友個間會幫我整logo, name board同photo corner或者係flyer整多個backdrop, 因wedding art整依d野太貴la! 不過唔知會唔會俾wedding art嘈~

    ReplyDelete
  4. 星期二檔案有訪問佢呀~

    ReplyDelete
  5. haaaaaaa, 最緊要大家夾得埋, 努力呀!

    ReplyDelete
  6. 我都想佢的package , Ad they are fully booked on my BD, haven't got a chance to ask for the rate card , u are so lucky to have them as your deco

    ReplyDelete
  7. 唔好咁嬲啦, 最緊要而家攪得掂嘛!!!

    ReplyDelete
  8. 我都係join katie的, 清清楚楚, 唔會係咁迫你要d你唔要嘅野。佢嘅decor唔會係最有創意最華麗, 但我覺得名我用就得喇。

    ReplyDelete
  9. 我覺得最尾果張相color theme好得呀。

    ReplyDelete
  10. airnote bridal atelierMarch 7, 2012 at 9:09 AM

    Katie Little Workshop好似幾好靚咁喎! 肯入貨.. 不錯不錯, 可e個package嚟八下嗎?

    ReplyDelete
  11. Katie Little Workshop 我都好鐘意架, 不過當日我想book時我個期已經冇了; 我有朋友book左佢, 話老闆娘都幾好傾, 而且價錢相當實惠, 唯一就係佢好似得兩個人, 乜都一腳踢咁囉~

    ReplyDelete
  12. i had a bad experience with wedding art too.
    i didnt think monet was helpful. n obviously didnt think they wanted to close my deal!!

    ReplyDelete
  13. hi, 我都係wedding art 落左訂, 有d 心郁郁想轉 (我都想搵katie!) 想問你用print backdrop 最後傾到幾錢? 同埋你wedding art 落的訂點收科呢? 謝謝分享!!

    ReplyDelete
  14. Ms Little White Dress KristyAugust 13, 2012 at 10:35 AM

    唉呀我已book Wedding Art, 希望唔會有同樣經歷啦

    ReplyDelete
  15. $8K very worth...totally understand what U feel! This kind of service...one day they will close down

    ReplyDelete
  16. Coach Outlet http://www.coachstoreoutlet.us.org

    Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinshoe.eu.com

    Valentino Shoes http://www.valentinoshoes.eu.com

    Michael Kors Outlet http://www.michaelkorsoutlet.us.org

    Coach Factory Outlet http://www.coachfactoryoutlet.us.org

    Coach Outlet Online http://www.coachoutletonlinestore.us.org

    Coach Purses http://www.coachpurse.us.com

    Kate Spade Outlet http://www.katespadefactoryoutlet.us.com

    Toms Shoes http://www.toms-shoes.name

    Hermes Belts http://www.hermesbelts.us.org

    Louis Vuitton http://www.louisvuitton-outletstores.us.com

    Fendi Handbags http://www.fendibelt.us.com

    Giuseppe Shoes http://www.giuseppezanotti.eu.com

    Michael Kors Outlet http://www.michael-kors-outlet.us.com

    Stephen Curry Shoes http://www.stephencurryshoes.us.com

    Salomon Shoes http://www.salomonshoes.eu.com

    North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.in.net

    Coach Outlet http://www.outletcoach.in.net

    North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.us.com

    Burberry Outlet http://www.burberryoutletstore.us.org

    North Face Outlet http://www.north-faceoutlets.in.net

    North Face Jackets http://www.outletnorthface.in.net

    Skechers Shoes http://www.skechersshoes.us.com

    Toms Outlethttp://www.tomsoutletstore.us.org

    North Face Outlet http://www.northfacestoreoutlet.us.org

    Nike Air Max http://www.nikeoutlet.us.org

    Nike Hoodies http://www.nikehoodies.us.com

    Marc Jacobs Handbags http://www.marcjacobshandbags.name

    Marc Jacobs Outlet http://www.marcjacobsoutletstore.us.com

    Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us.com

    Jimmy Choos http://www.jimmychoos.in.net

    Burberry Belt http://www.burberrybelt.us.com

    Louis Vuitton Belt http://www.louisvuitton-belt.com

    Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo-belt.us.com

    Marc Jacobs Handbags http://marcjacobshandbagsoutlet.blog.com

    Lululemon Outlet http://www.lululemonsoutlet.us.com

    True Religion Outlet http://www.truereligion-outlets.in.net

    Tommy Hilfiger http://www.tommyhilfigeroutlet.us.com

    Michael Kors Outlet http://www.outletmichaelkors.eu.com

    Coach Outlet http://www.outletcoach.eu.com

    Red Bottoms http://www.redbottom.in.net

    Kevin Durant Shoes http://www.kevindurantshoes.us.org

    New Balance Outlet http://www.newbalanceoutlet.in.net

    Adidas Outlet http://www.adidasoutlet.in.net

    Coach Outlet Online http://www.coachoutlet-online.eu.com

    Stephen Curry Jersey http://www.stephencurryjersey.us.com

    Vans Outlet http://www.vansoutlet.us.com

    Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-outletstore.in.net

    True Religion Outlet http://www.true-religionoutlets.in.net

    ED Hardy Outlet http://www.edhardyoutlet.in.net

    North Face Outlet http://www.northfaceoutlet.eu.com

    UGG Outlet http://www.uggoutlet.us.org

    UGG Outlet http://www.outletugg.in.net

    North Face Outlet http://www.northface--outlet.us.com

    Ugg Boots Sale http://www.uggbootssale.in.net

    UGGS For Women http://www.uggsforwomen.us.com

    Skechers Go Walk http://www.skechersgowalk.us.com

    Adidas Yeezy Boost http://www.adidasyeezyboost.in.net

    Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.us.com

    Adidas NMD http://www.adidas-nmd.us.org

    Coach Outlet http://www.coachoutletinc.us.com

    North Face Outlet http://www.northfaceoutletsale.in.net

    ReplyDelete

Translate